Kayseri Kışlık Kombi Bakımı
Kışlık Kombi Bakımı
27 Şubat 2017
Tümünü göster
Kayseri Yazlık Kombi Bakımı2

Kayseri Yazlık Kombi Bakımı2

Yazlık Kombi Bakımı

YAZLIK KOMBİ BAKIMI


Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok ev ve iş yerinde kombi kullanımı oldukça artmıştır. Kombilerden verimlilik alabilmek, her mevsim doğru şekilde ısınmak ve sıcak su elde etmek için periyodik bakımlarının yaptırılması önemlidir.

Kombi bakımı genel kontrolü için yapılan bakım ve kombi servisi tarafından yapılan periyodik bakım olmak üzere iki türlüdür. Kombinin herhangi bir problem çıkarmaması, verimli çalışması için bu bakımların düzenli olarak yaptırılması gerekir.İster genel kontrol için olsun ister periyodik bakım için olsun kombi bakımlarını muhakkak konuda yetkinlik belgesi olan kişilere yaptırmalısınız. Periyodik bakımlar yılda bir kez yapılır. Periyodik bakımların haricinde kombinin daha verimli ve düzenli şekilde çalışması genel genel kontrol amaçlı bakımları da bulunur. Kışa hazırlık için yapılan kışlık kombi bakımı gibi yaza girerken de yazlık kombi bakımının yapılması gerekir. Böylece daha verimli ve arızasız şekilde kombinizin hem ömrünü uzatmış olur hem de parçalarının daha uzun sürede eskimesine imkan tanımış olursunuz.

Yazlık Kombi Bakımı– Yazlık kombi bakımı için servisten gelindiğinde ilk olarak hizmet veren personelin müşteriye bakım hakkında kısa bilgi vermesi gerekir.

– Sonrasında ısıtma testi uygulanarak sıcak su ve kalorifer tesisatı kontrol edilir.

– Hermetik kombilerde bu işlem fanın kontrol edilmesi ve temizlenmesi ile yapılır.

– Bacalı kombilerde ise kombinin limit değerleri kontrol edildikten sonra oksitlenmiş parçalar varsa bunlar temizlenerek olabilecek arızalar müşteriye iletilmelidir.

– Eğer kombide tespit edilen bir arıza varsa ve yerinde onarım yapılması ile giderilebilecek bir durumsa müşteriden onay alındıktan sonra ilk önce arıza giderilir sonrasında kombinin bakımına geçilir.

– Bakım sırasında ilk kontroller yapıldıktan sonra kombinin tüm elektrik ve elektronik aksamlarının kontrolü yapılır.

– Pislik tutucu filtre temizlendikten sonra son kontroller de yapılır ve kombinin kapağı iç dış temizlik yapıldıktan sonra kapatılarak kombi çalışır konuma getirilir.Kombiler tıpkı arabalar gibidir. Belli zamanlarda bakımları yapılmazsa size ileride çok büyük sorunlar açar. Bu yüzden periyodik bakımlarını ve genel kontrolleri aksatmadan yaptırmak oldukça önemlidir. Firmamız, müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini kazanmış, profesyonel ve konusunda deneyim kazanmış ekibiyle hizmet vermektedir.Kayseri Kombi Servisimizin kaliteli ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey deneyimli, uzman ekibimizle iletişime geçmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + eleven =