Eca Kombi Bakımı

Kayseri Eca Kombi Bakımı
Ev, iş yeri gibi yerlerin ısınmasında kullanılan kombi cihazları uzun süredir çalıştırılmadığından, kontrol ve bakım yapmadan önce çalıştırılması cihazın performansını ve ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir. Kombi cihazı çalıştırılmadan önce cihazın ve tesisatının kontrol ve bakımı yapıldıktan sonra cihazı devreye alınması önerilir. Bunun nedeni cihazın verimli çalışması, performansını koruması, yakıt tasarrufu, oluşabilecek arızaları önceden tespit etme ve bu arızalardan kaynaklanan tamir masraflarını ortadan kaldırmak olarak sıralanabilir.

Kombi ve tesisatının bakımı:

1. Kombinin iç yüzeyinde bulunan ısı transfer eden ekipmanların temizliği, Buralarda oluşabilecek toz, kir ve korozyonlar kombinin verimini düşürür, fazla yakıt tüketimi oluşur,

2. Kombinin elektronik devrelerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,

3. Kombinin sensörleri ve baca fanının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,

4. Kombinin pompasının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,

5. Kombi su seviyesi kontrol edilir,

6. Tesisat suyunun değiştirilmesi önerilir, tesisat suyu kirlenmiş olabileceğinden ısı transferini iyi yapamadığından yakıtın fazla tüketilmesi gibi durumlar oluşturur.

7. Tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisatın havası alınır.
8. Kombinin su sirkülasyon hattında bulunan pislik tutucu sökülüp kontrol edilir, temizlenir. Pislik tutucu filtresi özelliğini kaybetmişse yenisi ile değiştirilir. Pislik tutucu tıkanıklıklarında pompa suyu sirküle etmesinde zorlanacağından, pompa arızaları meydana gelebilir. Buda kullanıcıya ek bir tamir masrafıdır.

9. Peteklerin bakımlarının yapılması gerekir. Petekler sökülüp iç temizliği yapılabilir, peteklerin dış temizliği ve konvektörlerin temizliği hem sağlık hem ısı transferi açısından önemlidir. Peteklerin konvektörleri yani peteğin üst ızgara kısmından bakılınca içindeki sac bağlantılar, genellikle peteklerin bu ara kısımlarına temizlik için ulaşmada zorlanıldığından bu bölgelerde kir ve tozlar kolayca oluşur. Bu şekilde peteğin çalışması, ısı üretmesi ve konvektörlerin ısı transferi yapması durumunda, konvektörler üzerinde bulunan bakteriler daha hızlı bir şekilde yayılması, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Genelde bu durum ilk çalıştırılmalarda koku ile anlaşılır.

Kombi bakımı size avantajlarıda şöyle sıralanabilir:

-Bakım yapıldığından kombi arızalanması olasılığı en aza iner.

-Kışın en soğuk zamanlarda aşırı kabarık faturalardan kurtulursunuz.

-Kombinin ömrü uzar.

-Kombide arıza masrafı en aza iner.

-Sağlıklı bir şekilde ısınırsınız.

-Tesisatın ve peteklerin ömrü uzar.


Aşağıdaki servis numaramızı arayarak bakım için servis talebinizi bizlere iletebilirsiniz. Servis elemanlarımızın uygun olmaları halinde, maksimum 1 saat içinde verdiğiniz adrese donanımlı aracımızla gelerek, kombi ve şofben bakım ve arızanız yapılır.Kayseri Eca Kombi Bakımı, kayseri Eca şofben tamiri, Kayseri Eca şofben Bakımı